LKS Standart Święcany - Iwełka 1972 Iwla 1:1 (0-1)

Skład: Ka.Okarma - Kr.Okarma, K.Sychta, T.Biernacki J.Kosiba - D.Kośiński, A.Ryba, P.Zając, P.Rypel - K.Dybaś, S.Słowik oraz D.Lelko, P.Pyrek, R.Kosiba, P.Sendra, S.Zając

Bramka: Przemysław Pyrek (Radosław Kosiba)

opis w rozwinięciu

W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej Standart podejmował zajmującą 3 miejsce w grupie drużynę z Iwli. Do meczu przystąpiliśmy z lekkimi obawami po ostatnich sparingach, gdzie źle funkcjonowała defensywa (3 mecze 17 straconych bramek). Przez pierwsze 30 min spotkania goście dominowali nas pod każdym względem, a kilku naszych zawodników, chyba nie obudziło się po przerwie zimowej. Po strzelonej bramce przez Iwełke nastąpiło lekkie przebudzenie, potrafiliśmy w końcu dłużej rozgrywać piłkę, stworzyliśmy nawet okazję do wyrównania, lecz rywale i tak wyglądali trochę lepiej. Do przerwy 0:1. W drugą połowę weszliśmy pewniej, lecz to goście mieli szansę na podwyższenie prowadzenia za sprawą ich najlepszego strzelca Igora Solińskiego który urwał się obrońcy, lecz na nasze szczęście piłka po jego strzale przeszła obok słupka. Następne minuty to wymiana ciosów obu drużyn, z jednej strony kilka świetnych interwencji Karola Okarmy, z drugiej brak skuteczności w ofensywie. W końcówce spotkania po akcji dwóch rezerwowych Radosława Kosiby, który zagrał piłkę wzdłuż "piątki" gości oraz Przemysława Pyrka, który wpakował piłkę już do pustej bramki, zdobywamy ważny punkt! Zwłaszcza podczas gdy, depczący nam po piętach wicelider GKS Zamczysko Odrzykoń przegrywa swój mecz na trudnym terenie w Zręcinie 0:2.

A już za tydzień w niedziele zagramy właśnie z wyżej wspomnianym Zamczyskiem Odrzykoń ! Mecz o 11:00 w Odrzykoniu! Zapraszamy do kibicowania oraz wsparcia DRUŻYNY !!